BELEDİYE BAŞKANI
ALİ ATLI
Belediyemiz
Site İstatistikleri
Online1 ziyaretçi var.
Bugün Tekil130 kişi ziyaret etti.
Dün Tekil176 kişi ziyaret etti.
Toplam323807 kişi ziyaret etti.
IP18.232.59.38 
ANASAYFA » BABADAĞ SENİ BEKLİYOR
Günübirlik Babadağ Turları Başladı !

 Babadağ Belediyesi ilçenin tanıtılması ve turizm merkezi haline gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Turizm Yolunda Babadağ Projesi kapsamında, Belediye tarafından uzman rehber eşliğinde 1 günlük tur etkinliği başladı. Tur ile günübirlik Babadağ’ı gezen vatandaşlar ilçeyi tanıma fırsatı bulacak.
Günübirlik Babadağ Turları Başladı


İlçenin tanıtılması amacıyla birçok başarılı projede imzası bulunan Babadağ Belediyesi son olarak günü birlik tur düzenledi. Kişi başı 150 lira olan günübirlik tur ile vatandaşlar ilçeyi gezme ve tanıma fırsatı bulacak. Babadağ’ın temiz havası, yaylaları ve doğal güzellikleri, geleneksel mimarisi, trafik ve şehir gürültüsüne uzak lokasyonu cazibesini artırırken, şehir merkezinden ulaşım kolaylığıyla adeta bir kaçış merkezi haline gelmesi gezi tutkunların yeni adresi olmasını sağlıyor.

13 AYRI NOKTA GEZİLEBİLECEK Günübirlik tur içinde ilk olarak Babadağ’ın merkezi noktalarından biri olan Çarşı Meydanı’nda buluşan gezginler önce Yardan Şelalesi’nde köy kahvaltısı yapabilecek. Temiz havanın ortasında yapılan kahvaltının ardından Yardan Çayı yürüyüş yolundan doğa ile buluşulacak. Göçoluk Çınarı ve Butik Otel ziyaretlerinin ardından rota Babadağ’ın tarihine doğru yönelecek.

İlçenin geçmişle kapısını aralayan Babadağ Tarih Kültür ve Sanat Evi’nde yapılacak gezinin ardından Babadağ Sanat Merkezi’nde çay kahve molası verilecek. İlçenin özdeşleşmiş lezzetlerinden olan Babadağ keşkeğinin Dağ Restoran’da tadılmasının ardından ilçenin renkli evlerin bulunduğu sokaklarında yürüyüşler yapılacak. Gezi rotası ilçenin yıllardan beri süregelen geçim kaynağı olan, tekstilinin tanıtıldığı Tekstil Çarşısı’nda sona erecek.“BABADAĞ BİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE DÖNÜŞÜYOR” Babadağ’ın gözde yerlerinin gezileceği günübirlik tur hakkında Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı “Babadağ turizm yolunda diye hep söylüyorduk. Ancak pandemi gibi nedenlerden dolayı uzun zamandır böyle bir projeye başlayamamıştık. İlçemizin tanıtılması için günübirlik turumuz bizler için çok değerli. Bu turla vatandaşlar hep ilçemizi gezecek, hem de şehrin gürültüsünden bir günlüğüne de olsa uzaklaşmış kafa dinlemiş olacak. Hem şehre yakınlığı hem de farklılıkları ile Babadağ bir cazibe merkezi haline dönüşüyor. Herkesin bu turdan faydalanarak, Babadağ’ı gezmesini, tanımasını isterim. Tüm vatandaşlarımızı ilçemize bu vesile ile davet ediyorum” dedi. Babadağ turuna katılmak isteyenlerin 05321132037 numaralı telefondan detaylı bilgiye ulaşabilecekleri belirtildi.


* Bu kategoriye ait video bulunamadı.